System jednego klucza

Zasada jest prosta – zamiast wielu kluczy używamy tylko jeden, którym otworzymy dowolną ilość zamknięć

Zastosowanie – wszędzie tam gdzie są przynajmniej dwa zamki

System na jeden klucz, czyli wygoda i bezpieczeństwo

 

To, czym jest system jednego klucza, zwany też systemem ujednoliceń, najlepiej widać na przykładzie drzwi w mieszkaniu, gdzie tym samym kluczem otwieramy górny i dolny zamek. System jednego klucza to jednak wiele innych możliwości, jednak ten prosty przykład obrazuje, jak działa taki system w codziennym życiu. Najlepszy efekt jest przy dużej ilości zamków w systemie jednego klucza, ponieważ przy nieograniczonej ich ilości, możemy użyć tylko jednej sztuki klucza i otworzymy je wszystkie.

 

Czasami można spotkać nie najlepsze opinie o systemie jednego klucza dotyczące ich jakości. Naszym zdaniem wynika to stąd, że takie instalacje wykonywane są na nieodpowiednich wyrobach nieprzystosowanych do tego typu funkcji. Patron wykonuje montaż systemu jednego klucza we Wrocławiu wyłącznie na wybranych i sprawdzonych do tego celu produktach. Więcej informacji w naszym sklepie internetowym: system ujednoliceń.

 

Cena systemu jednego klucza jest zwielokrotnieniem zamknięcia pojedynczego dostępnego w naszym sklepie internetowym z tą różnicą, że w cenie zestawu są trzy klucze. Pozostałe są dodatkowo płatne.

System ujednoliceń - produkty

Zalety systemu jednego klucza

Wygoda

– nie szukamy klucza do każdego zamknięcia oddzielnie
– nie wypychamy kieszeni metalowymi ciężarami

Bezpieczeństwo

– zamki w systemie jednego klucza da się otworzyć bardzo szybko i sprawnie, co w awaryjnej sytuacji może decydować o uratowaniu rzeczy, a przede wszystkim życia ewakuowanych osób.

– łatwiej jest kontrolować jeden klucz, a jeżeli posiada on zabezpieczenia przed niedozwolonym kopiowaniem, to kontrola ma pełny wymiar.

Oszczędność

Na przykład  przy instalacji dodatkowych zamknięć – wkładek, kłódek, zamków wierzchnich itp. nie ma potrzeby dorabiać do nich kluczy, będą pasowały te, które są już w użyciu.

Uniwersalność

Uniwersalność jest kolejną zaletą, którą posiada system jednego klucza. Zamki wierzchnie, wkładki, kłódki, czy inne zamknięcia instalowane dodatkowo w ramach tego rozwiązania nie wymagają dorabiania do nich kluczy – wystarczy użyć już posiadanych.

Organizacja

W przypadku ujednolicenia zastosuje się zasadę powtarzalności. Oznacza to, że następne zamki w systemie jednego klucza można domawiać do istniejących kluczy bez wychodzenia z domu, podając indywidualny kod danego systemu.

Wszystkie ujednolicenia wykonujemy w naszej pracowni z oryginalnych części producenta. Dzięki temu cena systemu jednego klucza nie jest wygórowana, a obsługa serwisowa przebiega sprawnie.

Opinie o systemie klucza – czy warto?

 

Wśród użytkowników krążą różne opinie o systemie jednego klucza. Choć większość jest pozytywnych, zdarzają się i negatywne. W głównej mierze odpowiada za nie jednak nie samo rozwiązanie, które cechuje się niezawodnością, ale użycie kiepskiej jakości produktów oraz niepoprawny montaż. Tymczasem to właśnie od nich zależy, czy system jednego klucza jest bezpieczny, czy nie.

 

Czym wyższej klasy zabezpieczenia antywłamaniowe, bardziej wyrafinowany sposób zabezpieczenia klucza przed niedozwolonym dorobieniem, tym bezpieczniejszy system jednego klucza w drzwiach. Ale nawet najlepsze zamki w systemie jednego klucza nie uchronią nas przed złodziejem, jeżeli ten jeden klucz dostanie się w niepowołane ręce. Dotyczy to nie tylko tego rozwiązania, ale każdego innego sposobu zamykania.

 

System jednego klucza wyodrębnia się na dwa typy ujednoliceń. Pierwszy to taki gdzie występują takie same zamknięcia np. wkładki (sprawdź wkładki – system jednego klucza). Tutaj są możliwe gotowe, powtarzające się zestawy np. system jednego klucza w drzwiach z górną wkładką z pokrętłem, a dolna wkładka bez pokrętła. Drugi to system z mieszanymi zamknięciami, gdzie używamy np. kłódek, zamków meblowych, wkładek itp. Zwykle taki system przygotowujemy pod konkretne zastosowanie.

Dwa typy systemu ujednoliceń

Ujednolicenie takich samych zamknięć

Ujednolicenie różnych produktów

Rodzaje zamknięć w systemie jednego klucza

Wkładki bębenkowe

Zamki do drzwiczek metalowych

Zamki meblowe

Kłódki

Zamki wierzchnie

Rodzaje zamknięć wg ochrony klucza

Zamknięcia z kluczem zastrzeżonym

Osoba, która instaluje u siebie system jednego klucza w drzwiach, zastrzega klucze przed ich nieautoryzowanym dorabianiem. Tylko ona decyduje, kto może zamawiać i odebrać klucze. Zalety takiego rozwiązania:

– pełna kontrola nad ilością kluczy.

– wszystkie klucze są kolejno numerowane, dzięki czemu system jednego klucza można spersonalizować.

– klucze zastrzeżone dorabiane są tylko na podstawie kodu, na cyfrowych obrabiarkach, a nie z istniejącego klucza. Jest to bardzo ważne po pierwsze dlatego, że takie kopiowanie nie powiela śladów zużycia, które są następstwem normalnej eksploatacji. Kopia jest identyczna z pierwowzorem z dokładnością kopiarki cyfrowej czyli 0.03 mm, a po drugie unika się sytuacji nielegalnego dorobienia klucza. System jednego klucza po zastrzeżeniu gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo.

Zamknięcia z kluczem ogólnie dostępnym

Jest to ekonomiczne rozwiązanie i może być uzasadnione jeżeli nie obawiamy się konsekwencji braku kontroli nad kluczami.

Cena systemu jednego klucza

 

Wiele osób wciąż nie wie, jak działa system jednego klucza. Wrocław jest miastem, w którym znajduje się nasza siedziba, do której serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem tego rozwiązania. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przy ul. ul. Tadeusza Kościuszki 117/1u, a także pod mailem oraz telefonem. Montaż systemu jednego klucza we Wrocławiu zawsze wykonujemy indywidualnie. podchodząc do każdego zlecenia, a do jego realizacji używamy produktów najlepszych marek.

Cennik naszych usług nie jest wygórowany. Wiele czynników ma jednak wpływ na to, ile ostatecznie kosztuje system jednego klucza. Cena zależy między innymi od rodzaju obiektu (budynek wielorodzinny, dom jednorodzinny, obiekt produkcyjny lub usługowy) oraz ilości potrzebnych urządzeń techniki drzwiowej. Przed przystąpieniem do współpracy z Patron, warto sprawdzić koszt poszczególnych elementów, np. wkładki, zamka czy kłódki w systemie jednego klucza, a następnie skontaktować się z nami w celu przedstawienia wyceny.

Jeśli interesują Państwa bardziej tradycyjne rozwiązania, również chętnie służymy pomocą. Posiadamy punkty dorabiania kluczy we Wrocławiu zlokalizowane w wielu dogodnych lokalizacjach.