Budownictwo wielorodzinne

Dostarczamy rozwiązania które mają zastosowanie w  budynkach wielorodzinnych. Celem tych prac jest usprawnienie gospodarki kluczami oraz te tematy które wiążą się z drzwiami i zamkami.

Najważniejszym rozwiązaniem są tzw. Administracyjne systemy zamknięć – Master  Key. Mają one, w tego typu obiektach, spełniać zasadniczo trzy funkcje:

Utrudnić dostęp osobom niepowołanym

do wejść budynku, do pomieszczeń typu komórki lokatorskie, garaże, rowerownie itp.

Ograniczyć ilość kluczy.

Zwykle hierarchia dostępu wygląda tak:

 • Administrator JEDNYM KLUCZEM otwiera wszystko
 • Lokator JEDNYM KLUCZEM otwiera pomieszczenia wspólne np. klatkę (ale tylko swoją), garaż (o ile wykupił miejsce postojowe), komórkę lokatorską, pomieszczenie z licznikami, rowerownie, śmietnik, furtkę. Tak więc zamiast siedmiu kluczy dla jednego lokatora, jak w tradycyjnym rozwiązaniu, wystarczy tylko jeden klucz. Przy np. 50 mieszkaniach w budynku – 50 kluczy zamiast 350 
 • Sprzątaczka JEDNYM KLUCZEM otwiera wszystko oprócz pomieszczeń technicznych
 • Konserwator JEDNYM KLUCZEM wszystko oprócz pomieszczenia Sprzątaczki
 • Ochrona JEDYM KLUCZEM wszystko oprócz pomieszczeń technicznych i pomieszczenia Sprzątaczki
 • Listonosz – wejścia do klatek i furtkę
 • Można zastować  inne klucze w zależności od przypisanych im uprawnień

Usprawnić obsługę i zmniejszyć koszty

 • Może się zdarzyć że zostanie uszkodzona wkładka np. w furtce. W tradycyjnym rozwiązaniu trzeba wymienić wkładkę i rozdać tyle kluczy ilu jest mieszkańców. W naszym systemie każda wkładka ma swój indywidualny kod, według którego powiela się uszkodzoną wkładkę, bez potrzeby domawiania dodatkowych kluczy. Podobnie jeżeli dojdzie dodatkowa wkładka np. do nowego placu zabaw.

Jak działamy?

SYSTEM ZAMKNIĘĆ

 • wykonujemy w oparciu o wypracowaną przez nas, w blisko 30 letniej praktyce, metodę środków i działań zmierzających do dostarczenia optymalnego rozwiązania. –> MASTER KEY

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA

 •  od wyposażenia na etapie budowy w środki ułatwiające pracę,  po produkty i usługi niezbędne podczas użytkowania obiektu przez Administratora i mieszkańców. 

SERWIS KLUCZY

 • stosujemy bezpieczne zasady dorabiania kluczy, które są chronione przed niepożądanym kopiowaniem. Klucze mogą być dorabiane na podstawie kodu lub duplikowane z oryginału. Lokator może je wykonać wygodnie w jedym z pięciu naszych –> punktów usługowych na terenie Wrocławia, które są czynne w przedłużonych godzinach pracy, albo otrzymać je kurierem.

Rozwiązania  dla budownictwa wielorodzinnego to oferta dla deweloperów, firm budowlanych, zarządców i spółdzielni mieszkaniowych:

Administracyjne systemy zamknięć

Działamy zgodnie z wypracowanymi przez nas zasadami dotyczącymi typowych systemów Master Key:

 • najwyższa jakość produktu wynikająca z korzystania, z materiałów od najlepszych producentów
 • sprawdzona w setkach instalacji technika projektowania i wdrażania systmu
 • program opieki serwisowej

Skrzynki pocztowe

Działamy kompleksowo od zgodnego z normami projektu zestawów, poprzez montaż w budynku, po konserwacje i naprawy.

Dostarczane przez nas skrzynki mogą być wyposażone w zamki, które mogą funkcjonować w ramach Lokatorskiego systemu zamknięć. Oznacza to, że lokator swoim kluczem otworzy oprócz mieszkania również swoją skrzynkę na listy.

Zgodnie z przyjętą przez nas zasadą dostarczamy produkty tylko od najlepszych producentów

Wkładki i kłódki w systmie jednego klucza

W trakcie budowy bardzo potrzebna jest sprawna gospodarka kluczami. Dostarczamy wkładki lub kłódki w systemie ujednolicenia, które w znaczący sposób ograniczają ilość kluczy w obiegu. Produkty te mogą przechodzić na kolejne budowy. a dzięki naszemu systemowi serwisowemu domawianie kolejnych zamknięć jest powiązane z istniejącymi już zamkami i kluczami.

Zamki paniczne na drogach ewakuacyjnych

Konkretne przepisy szczegółowo określają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach ewakuacji. Posiadmy odpowiednie produkty spełniające te wymagania.

Lokatorski system zamknięć

Różni się od Administracyjnego systemu zamknięć tym, że lokator kluczem do wejść współnych otworzy również swoje mieszkanie. Oczywiście pomimo, że wszyscy na osiedlu otwierają wejścia współne to tylko on swoim kluczem otworzy swoje mieszkanie. Zamki w drzwiach lokatora zachowują atest bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Jest to szczególne rozwiązanie, możliwe tylko na specjalnym produkcie, który możemy dostarczyć.

Dorabianie kluczy

Na każdym etapie, od budowy po eksploatację służymy usługą dorabiania kluczy. Posiadamy autoryzację wielu producentów zamków, możemy więc legalnie, na oryginalnych surowcach, wykonać kopie kluczy.

Zapory parkingowe

Zaletą dostarczanych przez nas zapór jest to, że mogą funkjonować w ramach Administracyjnego lub Lokatorskiego systemu zamknięć. Oznacza to, że lokator swoim kluczem otworzy również swoją blokadę, a Administrator wszystkie blokady na osiedlu.

Zamki elektroniczne do zadań specjalnych

W tego typu obiektach rotacja użytkowników jest bardzo duża. Trudno jest zapanować nad kontrolą wejśc do takich pomieszczeń jak hale garażowe czy rowerownie. Z pomocą mogą przyjść rozwiązania elektroniczne, które w odróżnieiu od rozwiązań mechanicznych mają dużą elastyczność w dodawaniu lub odbieraniu dostępu.

Akcesorja drzwiowe i kluczowe

Oferujemy kompleksowo wszystko to, co może być potrzebne na obiektach wielorodzinnych, a wiąże się z bezpieczeństwem i organizcją dostępu.

Są to m.in. samozamykacze, okucia drzwiowe, skrzynki na klucze itp. Wszystko w cenach producentów, których jesteśmy partnerami biznesowymi.