System Master Key

Zasada systemów Master Key – klucze

Bez względu na ilość zamków w obiekcie, każdy użytkownik używa TYLKO JEDNEGO KLUCZA.
Tym jednym kluczem otwiera TYLKO TE DRZWI do których przyznano mu dostęp.

Wkładki w systemie Master Key – przykładowe rozpisanie kluczy funkcyjnych na planie zamknięć:

$
Klucz Generalny

otwiera każdy zamknięty zamek Master Key. Może go używać Szef obiektu, ale często jest on przechowywany w bezpiecznym miejscu, takim aby był łatwo dostępny w razie potrzeby użycia go w sytuacji awaryjnej.

$
Klucz Techniczny

dla osób z uprawnieniami do obsługi urządzeń technicznych w obiekcie. Służby techniczne za pomocą tego klucza swobodnie poruszają się pomiędzy pomieszczeniami technicznymi lub różnego rodzaju instalacjami np. szafami energetycznymi na ternie zakładu.

$
Klucz Ochrony

dla służb sprawdzających czy wszystko co ma być zabezpieczone jest takie w rzeczywistości.

$
Klucz Gospodarczy

klucz Master Key dla personelu dbającego o czystość.

$
Klucze Grupowe

do wyodrębnionej grupy pomieszczeń. Klucza tego używa się do otwarcia wszystkiego, co jest w ramach określonego obszaru w zakładzie. W ramach tej grupy mogą funkcjonować klucze tylko do pojedynczych pomieszczeń w tym dziale.

$
Klucze indywidualne

dla użytkowników wyznaczonych pomieszczeń. Kluczem tym otworzą tyle drzwi i zamków, ile umożliwi im Administrator obiektu.

Zalety Master Key

Usprawnienie gospodarki kluczami

System Master Key daje każdemu użytkownikowi możliwość posługiwania się jednym kluczem z unikatowym numerem, który otworzy tylko przypisane mu drzwi. Pozwala to uregulować zakres uprawnień i odpowiedzialności osobom, którym powierzono klucze. Ponieważ klucze podlegają ochronie przed niedozwolonym kopiowaniem, to administrator ma pełną kontrolę nad ilością kluczy dla danego obiektu.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Generalny klucz otwiera każdy zamek Master Key, co w przypadku nagłej potrzeby pozwala błyskawicznie dotrzeć do zagrożonego pomieszczenia (pożar, zalanie wodą, utrata przytomności osób).

Komfort użytkowania

Komfort użytkowania to jedna z najważniejszych zalet, jakie posiadają wkładki w systemie Master Key. Każdy użytkownik dysponuje tylko jednym kluczem do otwierania dowolnej ilości pomieszczeń, co ma znaczenie zarówno w małych systemach np w domach jednorodzinnych: furtka, drzwi wejściowe (zwykle dwa zamki) garaż, wyjście do ogrodu itd.
Ale przede wszystkim w dużych obiektach np.: ochrona obiektu jednym kluczem kontroluje wszystkie pomieszczenia pod jej nadzorem.

Zasady dobrego systemu Master Key

$

Klucz master key musi być objęty ochroną. Jeżeli zostanie skopiowany przez osobę, która nie ma do tego uprawnień, utrzymanie hierarchii dostępu nie będzie możliwe.

$

System Master Key wymaga od wykonawcy specjalistycznej wiedzy. Powinien on umieć prawidłowo obliczyć zaprojektowaną hierarchię dostępu, tak aby zoptymalizować zarządzanie dostępem dostosowanym do konkretnej instalacji, a jednocześnie stworzyć możliwość zmian i rozbudowy.

$

Wkładka Master Key musi pochodzić od producenta, który jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom technicznym. W przeciwnym razie albo w ogóle nie będzie możliwe zbudowanie wkładki systemowej, albo w krótkim czasie elementy, z których została zbudowana ,przestaną funkcjonować.

W firmie Patron spełniamy wszystkie te warunki.

Jako kryterium ochrony klucza przyjęliśmy zasadę, że stosujemy tylko produkty z aktualną ochroną patentową.  

Obliczanie czyli dostosowanie możliwych permutacji do hierarchii w Planie Zamknięć jest sztuką. Na początku uczyliśmy się u najlepszych. Z zbiegiem ponad 25 letniej praktyki nabyliśmy doświadczenia, które pomaga uniknąć błędów skutkujących tym, że system nie może być dostosowywany do zmieniających się potrzeb czy rozwoju.

Wkładki w systemie Master Key sprowadzamy od najlepszych producentów. Ich markę potwierdza ugruntowana pozycja na rynku oraz zaawansowana technologia, poświadczona setkami patentów opracowanych na przestrzeni ponad stuletniego rozwoju. Każda wkładka Master Key z naszej oferty ma wysoką jakość, która gwarantuje sprawne funkcjonowania systemu przez długi czas.

Przez ponad 25 lat zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy około 2000 systemów, od małych domów jednorodzinnych, po rozległe obiekty sieciowe.

System Master Key – cena

Cena systemu Master Key zależy od wielu czynników. Zasadnicze znaczenie ma zakres realizacji zlecenia, dlatego przed przystąpieniem do pracy pytamy Państwa o wszystkie niezbędne informacje. Potrzebne są szczegóły dotyczące typu obiektu (dom jednorodzinny, budynek wielorodzinny, obiekt usługowy lub produkcyjny), a także ilość wymaganych urządzeń techniki drzwiowej.
Cena systemu klucza Master Key wynika z różnicy w jakości wykonania oraz właściwości antywłamaniowych poszczególnych elementów. Niemniej wszystkie produkty dostępne w Patron pochodzą o sprawdzonych i cenionych producentów.

Wycena systemu Master Key

Na całkowity koszt systemu składa się cena wkładki Master Key, a także cena zamka Master Key oraz cena klucza Master Key.

Wysyłając do nas podstawowe informacje:

7
ilość wkładek
7
ilość kluczy
7
typ obiektu (dom jednorodzinny, budynek wielorodzinny, obiekt usługowy lub produkcyjny)
7
otrzymacie Państwo wycenę systemu

Można samodzielnie zaprojektować, zamówić i zamontować system Master Key.

Nawet dla dużego i skomplikowanego systemu można samemu zaprojektować Plan Zamknięć, przesłać do nas. Po otrzymaniu wkładki w systemie Master Key należy zamontować. Jest to bardzo proste, wystarczy tylko skonfigurować tabelę dostępu, której prosty przykład jest poniżej. Oczywiście pomagamy na każdym etapie wykonania.

Przez ponad 25 lat zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy około 2000 systemów, od małych domów jednorodzinnych, po rozległe obiekty sieciowe.

Master Key – oferta Patron

PROJEKTUJEMY,  PRODUKUJEMY,  MONTUJEMY, SERWISUJEMY.

NIE JESTEŚMY POŚREDNIKIEM, czyli ogniwem pomiędzy producentem a zleceniodawcą, ale bezpośrednim wykonawcą. Dzięki temu cena systemu Master Key jest atrakcyjna, a zakres odpowiedzialności za wykonywaną pracę większy.

Pomimo, że mamy wieloletnie doświadczenie NIE DZIAŁAMY RUTYNOWO – do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, a doświadczenie ułatwia nam pracę. Dorabianie kluczy to nasza specjalność.

Jesteśmy na każdym etapie:

Zaczynamy od przeprowadzenia inwentaryzacji w obiekcie. Na tym etapie rozpoznajemy potrzeby i staramy się zrozumieć specyfikę danego miejsca, aby dobrać najlepsze rozwiązanie.

Uczestniczmy w tworzeniu Planu zamknięć czyli w hierarchii dostępu. Jest to ważny moment ponieważ popełnione tutaj błędy wpływają niekorzystnie na żywotność systemu – jego zmiany i rozwój.

Cały proces produkcyjny wykonywany jest w naszym zakładzie. Jest to możliwe, ponieważ z jednej strony posiadamy licencję twórcy marki, a z drugiej strony jesteśmy wyposażeni w specjalistyczne urządzenia i narzędzia. Nasz park maszynowy rozszerzany jest wraz z postępem technologicznym w tej dziedzinie. To, że wszystkie procesy produkcyjne wykonywane są w naszym zakładzie, powoduje że wszelkie zamiany i uzupełnienia wykonywane są na miejscu. REAGUJEMY BEZZWŁOCZNIE.

Instalujemy wykonany system Master Key w miejscu przeznaczenia. Nie ma znaczenie czy jest to w okolicy naszej siedziby, czy na drugim końcu Polski.

Każda zainstalowana przez nas wkładka Master Key czy inne urządzenie techniki drzwiowej jest pod stałą opieką serwisową. Wraz ze zmianą organizacyjną w firmie, mogą zmieniać się zasady funkcjonowania. Naszym zadaniem jest bezzwłoczne dostosowanie systemu do zmieniających się potrzeb.

Technologia master key – klucze

Cena klucza Master Key uzależniona jest od rodzaju wykorzystanej technologii. Oferujemy między innymi:

 

Klucz konwencjonalny, nacinany pionowo, jednostronny

Klucz nacinany poziomo, dwustronny

Klucz mechatroniczny – połączenie tradycyjnego klucza z elektroniką

Co dostarczamy z systemem Master Key

N
Program do zarządzania kluczami

elektroniczny portier.

N
Mechaniczne lub elektroniczne depozytory kluczy
N
Elektroniczną kontrolę systemu
N
Elementy techniki drzwiowej

samozamykacze, okucia antypaniczne, klamki, szyldy, akcesoria.

Prezentacja zastosowań systemów Master Key

 

Dla osób, które pierwszy raz spotykają się z pojęciem system klucza Master Key lub chcą dowiedzieć się więcej na temat, czym jest system Master Key i jak to działa, zapraszamy do osobistego kontaktu z naszą firmą. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w naszej siedzibie we Wrocławiu na ul. Tadeusza Kościuszki 117/1u i chętnie podzielimy się naszą wiedzą na temat tego, co to znaczy Master Key i dlaczego warto go stosować. Klientów poszukujących alternatywnych rozwiązań z pewnością zainteresuje natomiast system jednego klucza.

 

Jednym z ważniejszych argumentów przemawiających za tym, żeby zastosować system Master Key są opinie naszych klientów, którzy już stosują to rozwiązanie. Potwierdzają oni wszystkie walory i często pada stwierdzenie, że nie wyobrażają sobie powrotu do starego rozwiązanie z dziesiątkami kluczy.

 

Te zalety to przede wszystkim bezpieczeństwo, usprawnienie organizacji i komfort użytkowania, ale również obniżenie kosztów, które dobrze widać na takim przykładzie jednej z naszych realizacji: Firma przeniosła się do nowego budynku, w którym było 12 zamykanych na klucz drzwi i 46 użytkowników. Początkowo zlecono nam dorobienie ok. 250 kluczy. Po przeanalizowaniu różnych rozwiązań zdecydowano się na 30 kluczy Master Key. Cena tego systemu była dużo bardziej korzystna.

 

Zwykle zatem na początku naszej prezentacji, pada pytanie: jaka jest cena Master Key. Ponieważ każdy system Master Key jest wyrobem unikatowym i dostosowanym do konkretnych potrzeb to cena systemu Master Key również będzie ściśle związana z konkretną instalacją. Nie mniej dajemy możliwość wyboru rozwiązań np. jaki zastosować klucz Master Key – tradycyjnie nacinany, czy bez ostrych krawędzi – klucz nawiercany, lub w których miejscach rezygnujemy ze specjalnych zabezpieczeń np. toalety, dla obniżenia kosztów. Zawsze jednak zamek Master Key będzie dobrany do konkretnych potrzeb.

 

W celu poznania szacunkowych kosztów realizacji projektu wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego. Po podaniu kilku niezbędnych informacji, wyślemy do Państwa wycenę, w której podana będzie cena wkładki Master Key oraz innych urządzeń techniki drzwiowej.

Sprawdź produkty